V Európe je koronavírusom najviac postihnuté Taliansko. Karanténa v celej krajine bude zrejme platiť aj v apríli. V meste Bergamo musia s odvozom mŕtvych tiel pomáhať vojaci. Prísne opatrenia však priniesli na Apeninský polostrov aj zopár pozitívnych zmien.
Počas karantény spolu trávia páry a rodiny neporovnateľne viac času, ako za bežných okolností. Možno až vďaka COVID-19 sme si uvedomili, že súčasný životný štýl rodín je už niekoľko desaťročí taký, že spolu trávia denne pár hodín po práci a škole plus víkendy.
Nebezpečne nákazlivý vírus sa šíri naprieč celým svetom, na Slovensku je už 124 potvrdených prípadov. Automobilky prestávajú vyrábať, Francúzsko a Taliansko hlásia historicky najväčšie počty úmrtí. Situáciu u nás aj vo svete sledujeme online.
Infekčné choroby hromadného výskytu sú od nepamäti nevítaným spoločníkom človeka na Zemi. Pozreli sme sa bližšie na najsmrteľnejšie epidémie v dejinách ľudstva a porovnali ich s pandémiou ochorenia COVID-19.
V čase pandémie choroby COVID-19 je pre nás veľkým nebezpečenstvom akákoľvek znížená imunita. Ukazuje sa, že to platí aj o informačnej imunite. V posledných dňoch sa mimoriadne darí falošným správam. V tejto situácii môžu mať katastrofálne dôsledky.
Dosluhujúci predseda vlády Peter Pellegrini pred niekoľkými dňami uviedol, že mu mobilní operátori dali ponuku na sprístupnenie informácií o tom, kto, kde a ako dlho bol.
Všetky verejné podujatia vrátane koncertov, divadelných predstavení či výstav budú zrušené. Tak znel minulotýždňový verdikt krízového štábu nad slovenskou kultúrou v snahe spomaliť šírenie nákazy koronavírusom. A tak u nás postupne zavreli svoje brány galérie, divadlá, kultúrne domy, knižnice, kluby a napokon aj krčmy. A čo teraz?