Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.koronavírus
Koronavírus na Slovensku. Denne aktualizované grafy a mapa

prvý prípad nákazy na Slovensku zaznamenali úrady 6. marca u 52-ročného muža z Bratislavského kraja. Muž v zahraničí nebol, nakazil sa zrejme od jeho syna, ktorý sa vrátil z Benátok, no nemal žiadne symptómy ochorenia COVID-19. 

Nasledujúci deň bola nákaza preukáaná u manželky aj dotknutého syna, ktorý sa vrátil z Talianska. 

zdroj: nczi / týždeň

Ženu, ktorá bola pozitívne testovaná na koronavírus a zomrela medzi obete nepočítame. Oficiálnou príčinou jej smrti bol napriek nákaze infarkt. Rovnako nateraz nie je započítaný muž, ktorýmal potvrdený test na koronavírus a po prepustení z nemocnice zomrel. Čaká sa na oficiálne stanovisko úradov.

Z údajov o počte testovaných a nakazených zároveň vyplýva pomerne malá korelácia medzi množstvom otestovaných a nakazených. Dni, keď sa spravilo viac testov automaticky nepriniesli viac nakazených. 

Vláda Igora Matoviča oznámila, že chce testovať okolo 3-tisíc ľudí denne.

zdroj: nczi / týždeň

Nový koronavírus sa v priebehu času šíri po celom Slovensku. Najviac prípadov je stále v Bratislave. Mapa sa dá prilližovať a po kliknutí na konkrétny bod zobrazuje počet nakazených ľudí v danom okrese. 

Minulý týždeň začali slovenské úrady zverejňovať vek nakazených pacientov. Z doteraz známych údajov vyplýva, že najväčší počet ľudí s ochorením COVID-19 je vo vekovej skupine 35-44 rokov. 

Priemerný vek nakazeného je približne 40 rokov. Graf je zostavený na základe doteraz zverejnených údajov a týka sa približne tretiny nakazených. 

zdroj: úvz / týždeň

Články a rozhovory o koronavíruse sú na stránke .týždňa z dôvodu verejného záujmu odomknuté. Snažíme sa tak prispieť k lepšej informovanosti a šíreniu overených správ. Podporiť nás môžete kúpou predplatného. Ďakujeme!

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.posledné
.neprehliadnite