Zdá sa, že máte zablokovanú reklamu

Fungujeme však vďaka príjmom z reklamy a predplatného. Podporte nás povolením reklamy alebo kúpou predplatného.

Ďakujeme, že pozeráte .pod lampou. Chceli by ste na ňu prispieť?

.koronavírus
Koronavírus na Slovensku. Denne aktualizované grafy a mapa (počty nakazených aj otestovaných)

prvý prípad nákazy na Slovensku zaznamenali úrady 6. marca u 52-ročného muža z Bratislavského kraja. Muž v zahraničí nebol, nakazil sa zrejme od jeho syna, ktorý sa vrátil z Benátok, no nemal žiadne symptómy ochorenia COVID-19. 

Nasledujúci deň bola nákaza preukáaná u manželky aj dotknutého syna, ktorý sa vrátil z Talianska. 

V nasledujúcich dňoch začali pribúdať nové prípady postupne po celom území Slovenska. 

Ženu, ktorá bola pozitívne testovaná na koronavírus a zomrela medzi obete nepočítame. Oficiálnou príčinou jej smrti bol napriek nákaze infarkt. 

zdroj: nczi / týždeň

Počty nakazených na Slovensku pribúdajú pomerne nepravidelne. Exponenciálny rast zatiaľ nevidno. Súvisí to zrejme s nízkym počtom testovaných, situácia sa môže v najbližších dňoch zmeniť.

Z údajov o počte testovaných a nakazených zároveň vyplýva pomerne malá korelácia medzi množstvom otestovaných a nakazených. Dni, keď sa spravilo viac testov automaticky nepriniesli viac nakazených. 

Absolútne to však neznamená, že netreba viac testovať. Na Slovensku sa v porovnaní s okolitými štátmi vykonáva oveľa menej testov. Vláda Igora Matoviča oznámila, že chce testovať desaťnásobne viac ľudí. 

zdroj: nczi / týždeň

Nový koronavírus sa v priebehu času šíri po celom Slovensku. Najviac prípadov je stále v Bratislave. Mapa sa dá prilližovať a po kliknutí na konkrétny bod zobrazuje počet nakazených ľudí v danom okrese. 

Články a rozhovory o koronavíruse sú na stránke .týždňa z dôvodu verejného záujmu odomknuté. Snažíme sa tak prispieť k lepšej informovanosti a šíreniu overených správ. Podporiť nás môžete kúpou predplatného. Ďakujeme!

 

Ak ste našli chybu, napíšte na web@tyzden.sk.
.posledné
.neprehliadnite